Tetra otunun faydaları nelerdir?

Tetra otunun faydaları nelerdir?

Tetra otunun faydaları nelerdir?

Kimilerinin duman ağacı olarak da tanıdığı tetra ağacının iri ve kırmızı yaprakları sağlığımız için önemli faydalar yaratmaktadır. Tetra ağacının yapraklarının vücut sağlığımız için sağladığı bu faydaları meraklıları için paylaşıyoruz. Ancak, tetra yaprağı kesinlikle çay olarak içilmemelidir. Çünkü bu şekilde ciddi zehirlenmelere yol açar.

Tetra yaprağı cilde sürülerek yaralara kompres yapılırsa, cilt üzerinde oluşan bu yaralar kısa sürede geçer. Açık yaralara da damar büzücü etkisi ile fayda sağlar. Mikrop kırıcı ve iltihap giderici özelliği ile de bilinen tetra yaprağı tozu tozunu 1,5 litre suda 10 dakika kaynatmalı ve cilt üzerinde kullanmalısınız.

Tetra otunun aynı zamanda akıntı ve kanamaları durdurma etkisi de vardır. İshal, kanlı basur, ülser, sedef gibi hastalıklara bitkisel çözüm aranıyor ise tetra yaprağı oldukça faydalı olacaktır. Aynı zamanda bu bitkinin irinli sivilceleri ve diş etinde husule gelen cerahat ve iltihapları giderici etkisi de bulunmaktadır.

Tetra yaprağının faydaları

tetra ağacı yaprağının faydaları, tetra ağacı yaprağının yararlar, tetra otu nasıl kullanılmalı, tetra otunun faydaları, tetra otunun yararları nelerdir, tetra yaprağı faydaları, tetra yaprağı nasıl kullanılmalı, tetra yaprağı tozunun faydaları, tetra yaprağının yararları


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>