Azgın teke otunun faydaları nelerdir?

Azgın teke otunun faydaları nelerdir?

Azgın teke otunun faydaları nelerdir?

Doğanın sunmuş olduğu bitkilerin hemen hemen her birinden çeşitli sağlık sorunlarına çare bulmanın mümkün olduğu bir dönemde yaşadığımız için, alternatif tıbba olan ilgi bir hayli artmış durumadır. Bitkisel tedavilerin içinde yer alan bir bitkide, azgın teke otudur. Lakin azgın teke otunun kullanımına çok dikkat etmemiz gerektiği önerilir. Afrodizyak bir etkisi bulunduğu için azgın teke otu verilen bu bitkinin şuana dek yan etkileri kesinlik kazanmasa da, faydaları şöyle açıklanmıştır:

Azgın teke otu yararları

Köklü bir geçmişe sahip olan azgın teke otu çok uzun dönemlerden beri kullanılmakta ve bilhassa da çocuk sahibi olmada zorlanan çiftler tarafından kullanımı yaygındır. İktidarsızlık problemi yaşayan erkekler, azgın teke otunu kullandıkları vakit, sorunlarına çözüm bulabilirler. Azgın teke otunun özünde bulunan testosteron, cinsel gücü arttırmada son derece etkilidir. Cinsel güdüyü güçlendirmenin, ereksiyon sağlamanın ve cinsel arzuyu arttırmanın en doğal yolu bu ottan geçer.

Azgın teke otunun faydaları bu kadarla bitmiyor. Bu otun aynı zamanda erken menopoz riski bulunan kadınların menopoza girme dönemini de geciktirdiği de söyleniyor. Ancak bu sadece bir söylenti. Kesinliği henüz kanıtlanmamıştır. Bu bitki ile alakalı kapsamlı bir bilgi bulunmadığı için hekime danışmadan kullanmanız önerilmez.

azgın teke otu, azgın teke otu faydaları, azgın teke otu nelere iyi gelir, azgın teke otu neye iyi gelir, azgın teke otu ve faydası, azgın teke otu yararları, azgın teke otunun iyi geldiği hastalıklar, azgın teke otunun özellikleri, azgın teke otunun yararları


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>